Odporúčanie od lekára na očkovanie 3. dávok pre imunokomprimovaných pacientov

Pridané 27. októbra 2021 | Článok -

Očkovanie 3. dávkou proti COVID-19 je určené pre tých občanov, ktorí absolvovali dve dávky očkovania vakcínami Comirnaty, Spikevax (pôvodne COVID-19 Vaccine Moderna), Vaxzevria (pôvodne COVID-19 Vaccine AstraZeneca) alebo Sputnik V.

Pre skupinu imunosuprimovaných/imunokompromitovaných pacientov bude podávaná 3. dávka ako súčasť základnej očkovacej schémy – tzv. posilňovacia dávka, a to najskôr 4 týždne po aplikácii 2. dávky.

Pre zvyšok populácie bude podávaná 3. dávka ako tzv. booster, nad rámec základnej očkovacej schémy, a to najskôr 6 mesiacov po aplikácii 2. dávky.

Očkovacou látkou pre aplikáciu tretej dávky bude:

  • Pre osoby očkované druhou dávkou vakcínou Comirnaty od Pfizer/BioNTech, Vaxzevria (pôvodne COVID-19 Vaccine AstraZeneca), Sputnik V vakcína Comirnaty od Pfizer/BioNTech.
  • Pre osoby očkované druhou dávkou vakcínou Spikevax (pôvodne COVID-19 Vaccine Moderna) vakcína Spikevax (pôvodne COVID-19 Vaccine Moderna).

Imunosuprimovaní/imunokompromitovaní pacienti (napr. pacienti s onkologickým ochorením, po transplantácii, s reumatickou artritídou a pod.), budú môcť byť očkovaní najskôr 4 týždne po aplikácii 2. dávky vakcíny: bez registrácie na základe písomného odporúčania od lekára v špecializačnom odbore všeobecné lekárstvo alebo lekára so špecializáciou v inom špecializačnom odbore ako všeobecné lekárstvo.

Nižšie nájdete formulár  tlačiva “VÝMENNÝ LIST – POUKAZ na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre imunokompromitované osoby”:

“vymenny-list-imunokompromitovane-osoby-pub.pdf” zobrazite kliknutím na
https://ambulancia.e-vuc.sk/_free_a.jsp?F=2d4cc04777&I=0

alebo to stiahnite tu

Dokument “VÝMENNÝ LIST – POUKAZ na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 pre imunokompromitované osoby” si môžete stiahnuť aj do svojho počítača: Kliknite na View Fullscreen a potom na ikonku:

 

ĎAKUJEME NAŠIM PARTNEROM

DÔLEŽITÉ ODKAZY

wonca.net Global Family Doctor

woncaeurope.org World Organization of Family Doctor

ipccs.org European Primary Care Cardiovascular Society

sk.zdravita.com Združenie ambulantných lekárov

who.int World Health Organization

health.gov.sk Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

uvzsr.sk Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

udzs-sk.sk Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

sukl.sk Štátny ústav pre kontrolu liečiv