Zapojte sa do praktickej výučby všeobecného lekárstva

Pridané 27. mája 2019 | Článok -

Vážení kolegovia,

výučba všeobecného lekárstva na Lekárskej fakulte UK prebiehala doteraz len v teoretickej rovine – medici nedostali počas celého štúdia šancu vidieť ako to v ambulancii všeobecného lekára funguje.

Veľmi sa teším, že od budúceho školského roku sa to konečne zmení a LF UK odštartuje praktickú výučbu všeobecného lekárstva pre všetkých študentov 5. ročníka.

Spolu s MUDr. Špánikovou z Lekárskej fakulty UK hľadáme v Bratislave a blízkom okolí ambulancie, ktoré sú ochotné týchto študentov privítať. Podrobnosti nájdete v prílohe.

Kolegovia, verím, že keď študenti medicíny dostanú príležitosť vidieť našu každodennú prácu z blízka, presvedčia sa o tom, že to nie je žiadna nuda a, že to nie je o “rozdávaní” výmenných lístkov a skôr sa potom rozhodnú po skončení štúdia stať sa všeobecnými lekármi.

Ak máte záujem stať sa výučbovou ambulanciou LF UK, napíšte na mail mne alebo beata.spanikova@ousa.sk najneskôr do 9. júna 2019.

Tí z Vás, ktorí majú záujem študentom 5. ročníka prednášať (nemusia byť len z BA a okolia) v slovenčine a /alebo angličtine, napíšte MUDr. Špánikovej, ktorú svoju obľúbenú tému máte záujem odprednášať. Myslím si, že prednášky od ľudí z praxe budú pre študentov veľmi atraktívne.

S pozdravom

MUDr. Jana Bendová, PhD.

Hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva pre všeobecné lekárstvo

 

ĎAKUJEME NAŠIM PARTNEROM

DÔLEŽITÉ ODKAZY

wonca.net Global Family Doctor

woncaeurope.org World Organization of Family Doctor

ipccs.org European Primary Care Cardiovascular Society

sk.zdravita.com Združenie ambulantných lekárov

who.int World Health Organization

health.gov.sk Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

uvzsr.sk Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

udzs-sk.sk Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

sukl.sk Štátny ústav pre kontrolu liečiv