Brožúra: Pompeho choroba

Pridané 29. apríla 2021 | Článok -

Milé kolegyne, milí kolegovia,

v týchto dňoch sa do vašich ambulancií dostala edukačná pacientska brožúra POMPEHO CHOROBA, ktorá atraktívnou formou prináša komplexné informácie o tomto zriedkavom ochorení.

Publikáciu vydala naša partnerská spoločnosť MedMedia, s ktorou pripravujeme aj pacientsky magazín MOJA LIEČBA.

Brožúra POMPEHO CHOROBA je nápomocná pre nás, lekárov, ale primárne je určená našim pacientom, a preto by sme vás chceli poprosiť, aby ste ju umiestnili do priestorov, kde sa k nej pacienti môžu voľne dostať, prípadne im ju odovzdajte pri návšteve vašej ambulancie.

Pri tomto v súčasnosti liečiteľnom, ale často prehliadanom ochorení rozhoduje včasná diagnostika, aby sa u pacientov nerozvinulo do nezvratných zmien. Diagnostika začína jednoduchým testom zo suchej kvapky krvi, ktorí vieme rýchlo zrealizovať aj v našich ambulanciách.

Diagnostické sety na skríningové vyšetrenie Pompeho choroby si môžete objednať prostredníctvom korešpondenčného lístka, priloženého v zásielke, alebo na e-mailovej adrese: marcel.kulich@sanofi.com

Pokúsme sme sa teda aj my prispieť k odhaleniu pacientov, ktorým by moderná liečba mohla zásadne zlepšiť kvalitu ich života.

V prípade akýchkoľvek otázok k brožúre alebo záujmu o väčší počet výtlačkov môžete kontaktovať šéfredaktora publikácie PaedDr. Petra Glocka na e-mailovej adrese glocko@medmedia.sk, prípadne telefonicky na čísle 0918 730 176.

Želáme vám a vašim pacientom užitočné čítanie a veríme, že spoločne zvýšime povedomie o tomto zriedkavom dedičnom ochorení.

Brožúru Pompeho choroba si môžete stiahnuť aj do svojho počítača: Kliknite na View Fullscreen a potom na ikonku:

ĎAKUJEME NAŠIM PARTNEROM

DÔLEŽITÉ ODKAZY

wonca.net Global Family Doctor

woncaeurope.org World Organization of Family Doctor

ipccs.org European Primary Care Cardiovascular Society

sk.zdravita.com Združenie ambulantných lekárov

who.int World Health Organization

health.gov.sk Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

uvzsr.sk Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

udzs-sk.sk Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

sukl.sk Štátny ústav pre kontrolu liečiv