WONCA EUROPE CONFERENCE 2019

Kedy: 26.6. - 29.6. 2019 | Kde: Hotel Sheraton, Bratislava

Milí kolegovia,

v mene Slovenskej spoločnosti všeobecného praktického lekárstva je mi cťou a potešením pozvať vás na 24. Európsku konferenciu WONCA, ktorá sa bude konať v dňoch 26. – 29. 6. 2019 v Bratislave.

V týchto časoch intenzívneho vedeckého výskumu a technologických zmien sa ľudská stránka medicíny stáva čoraz dôležitejšou. Práve preto sa hlavnou témou našej konferencie stala „Všeobecná prax – ľudská stránka medicíny“.

Myslíme si, že rodinný lekári musia pracovať na ľudských a osobných celoživotných vzťahoch so svojimi pacientmi. Otvorenejšie vzťahy pomáhajú rodinným
doktorom zvýšiť kvalitu prevencie a starostlivosti. Starať sa o našich pacientov znamená viac než len určiť im diagnózu a liečiť ich. Je to tiež nastavenie diagnostického procesu a liečby presne na mieru podľa potreby našich pacientov, vyhýbajúc sa prehnanému diagnostikovaniu a prehnanej liečbe. Zdravie a šťastie sa nedajú zažiť separovane, osamotene, ale iba v zdravej a šťastnej ľudskej spoločnosti.

Vedecká komisia pracovala na príprave zaujímavého programu, ktorého základom sú originálne abstrakty a príspevky od vedúcich medzinárodných vedeckých spoločností a špeciálnych záujmových skupín uznaných organizáciou WONCA. Ponúkame aj interaktívne diskusie medzi organizáciami zastupujúcimi slovenského pacienta a účastníkmi konferencie WONCA.

Slovensko je známe ako srdce Európy a Bratislava je jeho hlavné mesto. Je to malé, bezpečné a útulné mesto s konferenčnými priestormi priamo v centre. Konferenčné sály sa nachádzajú medzi historickým centrom mesta a riekou Dunaj (v mnohých krajinách známou ako rieka Donau).

Konferenčné priestory pozostávajú z 3 budov situovaných okolo jedného námestia – Slovenského národného divadla, Hotela Sheraton a Cinema City – všetky v krátkej pešej vzdialenosti (max. 2 minúty). Spájame vzdelávanie, históriu, prírodu a zábavu na jednom mieste.

Bratislava je pripravená hosťovať túto konferenciu a my sa tešíme, že Vás uvidíme 26. – 29. 6.2019. Zarezervujte si tento dátum vo Vašom kalendári pre WONCA Bratislava.

 

Michaela Macháčová (Slovensko)
Prezidentka Európskej konferencie WONCA 2019

24th WONCA EUROPE CONFERENCE 2019