Ahá, Kajka a Molkan – Kajka a Molkan sa predstavujú

Pridané 6. marca 2024 | Článok -

MUDr. Jozef Čajka z Liptovského Hrádku a MUDr. Ľubomír Molčan z obce Terňa Slovensko, alias Kajka a Molkan, vznikli v Bruseli na WONCA konferencii.

Ľubomír Molčan  sa prišiel ubytovať do hotela v Bruseli, Peter Lipovský – lekár kolega ako mediátor mu chcel pomôcť sa ubytovať a začal na recepcii rozhovor v angličtine s recepčnou: „Toto je doktor Molčan a chcel by sa ubytovať.“ Recepčná sa pýta: „Kto?“ Peter Lipovský zopakoval meno Molčan – a ona akože s porozumením: „Ahá, MOLKAN.“ Lipovský doplnil, že býva s doktorom, ktorý sa volá Čajka. A recepčná: „Ahá, KAJKA“. Potom z toho vzniklo duo Kajka a Molkan, teda bruselské skomoleniny ich mien a do konca WONCA konferencie ich v rámci stretnutí používal celý slovenský tím. Dnes sú tu Ahá, Kajka a ahá, Molkan pre vás, aby vám pomohli riešiť záhady, problémy, ktoré sa vám priplietli pri práci.

 


 

Píšte na adresu praktik@ssvpl.sk svoje námety, otázky, záhady z vašej praxe… Kajka a Molkan sa ich pokúsia vyriešiť a dostať pre vás a ostatných kolegov všeobecných lekárov na ne odpoveď. Uverejníme ich v newslettri na stránke www.ssvpl.sk, alebo v najbližšom čísle časopisu Všeobecný praktik.

ĎAKUJEME NAŠIM PARTNEROM

DÔLEŽITÉ ODKAZY

wonca.net Global Family Doctor

woncaeurope.org World Organization of Family Doctor

ipccs.org European Primary Care Cardiovascular Society

sk.zdravita.com Združenie ambulantných lekárov

who.int World Health Organization

health.gov.sk Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

uvzsr.sk Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

udzs-sk.sk Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

sukl.sk Štátny ústav pre kontrolu liečiv