Súťaž


Súťaž kazuistík pokračuje!

Mladí praktici SSVPL vyhlasujú 3. kolo súťaže o najlepšiu kazuistiku pre všetkých členov SSVPL na ľubovoľnú tému. „Vzhľadom na to aký majú doterajšie súťaže kazuistík úspech a odozvu, sme radi, že v tejto aktivite pokračujeme,“ hodnotí záujem kolegov predsedníčka Mladých praktikov MUDr. Katarína Kováčová.

Víťazkou druhého kola súťaže kazuistík sa stala MUDr. Dominika Šafárová, všeobecná lekárka z Pezinka. „Veľmi sa teším z výhry, pretože to bolo pre mňa naozaj nečakané. Som veľmi rada, že som sa mohla do súťaže kazuistík zapojiť. Som rada, že moja kazuistika o orofaryngiálnej kandidóze zaujala.“ Hlavnou cenou druhého kola súťaže o najlepšiu kazuistiku bolo prenosné EKG.

 

Do 3. kola súťaže sa môže prihlásiť ktokoľvek s členstvom v SSVPL. Kazuistika  nemusí spĺňať nároky presne vymedzených častí. „Téma kazuistiky je ľubovoľná, dôležité však je, aby mala svoju štruktúru a ‚pointu‘ a bola svojím posolstvom zaujímavá aj pre kolegov,“ spresňuje predsedníčka Mladých praktikov MUDr. Katarína Kováčová.

Obrazový materiál je vítaný. Dĺžka kazuistiky nie je obmedzená, jej minimálny rozsah však predstavuje obsah najmenej na 1 powerpointový slide. Do súťaže môže jednotlivec poslať aj viac kazuistík, maximálne však 5, z ktorých všetky prechádzajú do žrebovania. Kazuistiku zverejňujeme len so súhlasom autora.

Svoje práce môžu posielať záujemcovia a záujemkyne, ktorí sú členmi a členkami SSVPL do predĺženého termínu 25. 4. 2024 na adresu SSVPL sutaz@ssvpl.sk.

A o čo súťažíte, ak sa s nami podelíte o zaujímavý prípad z vašej ambulancie?

Víťaz vianočnej súťaže kazuistík získa prenosný EKG  – prístroj BTL CARDIOPOINT FLEXI 12 ECG.

Meno autora víťaznej kazuistiky sa dozviete v ďalšom vydaní Všeobecného praktika a na  webovej stránke www.mladipraktici.sk.

Prihlášku za člena SSVPL/Mladí praktici môžete stiahnuť TU.

K tomu ako napísať dobrú kazuistiku pomáhajú rady z publikácie: Ako efektívne napísať kazuistiku – tipy a triky, ktorú nájdete na: https://bit.ly/ako-napisat-kazuistiku

Kto sú Mladí praktici?

Mladí praktici sú mladí lekári a mladé lekárky zaradení/é do odboru Všeobecné lekárstvo alebo všeobecní lekári a všeobecné lekárky do 5 rokov po atestácii. Sme odbornou sekciou Slovenskej spoločnosti všeobecného praktického lekárstva (SSVPL), ktorá podporuje a zastrešuje naše aktivity.

ĎAKUJEME NAŠIM PARTNEROM

DÔLEŽITÉ ODKAZY

wonca.net Global Family Doctor

woncaeurope.org World Organization of Family Doctor

ipccs.org European Primary Care Cardiovascular Society

sk.zdravita.com Združenie ambulantných lekárov

who.int World Health Organization

health.gov.sk Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky

uvzsr.sk Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

udzs-sk.sk Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

sukl.sk Štátny ústav pre kontrolu liečiv